У разі розміщення США ракет в Європі Лукашенка пообіцяв спільні з Росією заходи у відповідь

22 Лютого 2019, 12:55

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка висловив побоювання щодо можливого розміщення Сполученими Штатами ракет у Європі. Про це повідомляє агентство "БЕЛТА".

 

Також Аляксандр Лукашенка підкреслив, що вірить російській стороні в тому, що вона не порушувала Договір про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД).

 

Що стосується потенційної загрози для безпеки Білорусі, Лукашенка підкреслив, що "це (розрив ДРСМД) катастрофа, особливо для нас".

 

"Я боюся того, що американці скористаються моментом – зірвали цей договір і розмістять ракети в Європі. Ось тут вже буде непереливки і нам. Тому нам треба буде разом з Росією думати про заходи у відповідь. Від цього нікуди не дінешся, якщо це станеться. А гірше буде, якщо ці ракети будуть розміщені (боронь боже, гіпотетично) на території України. Тому моя відповідь однозначна: я категорично проти (розриву ДРСМД)", – заявив президент Білорусі.

 

Лукашенко висловив думку, що НАТО все-таки може піти на розміщення подібних ракет в Європі: "Мені здається, хоч Північноатлантичний альянс заявляє про те, що вони не збираються розміщувати в Європі ці ракети, це просто блеф. В іншому випадку – навіщо виходити? Навіщо було руйнувати цей договір?" – зазначив він.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.