У Радбезі ООН відбулося засідання щодо анексії Криму

18 Березня 2016, 21:12

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки по Криму за формулою Аррія. Про це повідомив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Джемілєв на засіданні виступив із доповіддю про ситуацію в анексованому Криму.

Як зазначається в повідомленні МЗ України, захід, в якому взяли участь верховний комісар ООН з прав людини Заїд Аль-Хусейн, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, президент Freedom House Марк Лагон, голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник та керівник української неурядової організації "Центр інформації про права людини" Тетяна Печончик, викликав високий рівень інтересу серед делегацій держав-членів ООН.

У своєму виступі верховний комісар ООН з прав людини зазначив, що ситуація з дотриманням прав людини в Криму залишається критичною і вимагає постійного моніторингу з боку міжнародного співтовариства.

Джемілєв поінформував держави-члени ООН про переслідування, яких зазнають представники кримськотатарського народу з боку окупаційної російської влади, окремо привернувши увагу до намагань російської сторони в судовому порядку визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонити його діяльність на території окупованого Криму.

Представники громадських організацій у своїх виступах привертали увагу до численних порушень прав людини в Криму, відзначивши повну безкарність дій окупаційної влади.

У обговореннях також взяли активну участь делегації США, Великої Британії, Франції, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Польщі, Грузії, Японії, Нової Зеландії, Туреччини, Австрії, Швеції, Данії, Молдови та інших країн.

Характерним елементом усіх виступів було одностайне засудження окупації АР Крим та Севастополя Російською Федерацією та здійснення нею політики репресій проти політичних та громадських активістів. Зазначено, що яскравим свідченням такої політики є несправедливий вирок українському режисеру Олегу Сенцову та громадському активісту Олександру Кольченку. Російську сторону було закликано негайно звільнити незаконно утримуваних українських громадян, які є фактично заручниками Кремля.

Обмеження громадянських та політичних прав мешканців півострова, фактична відсутність свободи слова, атмосфера страху та нетерпимості, агресивне просування російського шовінізму викликають особливе занепокоєння держав-членів ООН. Учасники засідання наголосили, що РФ як держава-окупант несе повну відповідальність за забезпечення дотримання прав людини в Криму відповідно до чинних міжнародних зобов’язань у сфері гуманітарного права.

Засідання РБ ООН за формулою Арріа з проблематики Криму засвідчило незмінність позиції міжнародного співтовариства щодо незаконної окупації Криму, а також глибоку занепокоєність стосовно критичної ситуації з дотриманням прав людини в Криму, підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.

Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

У Держдепартаменті США заявили, що як і раніше не визнають «референдум» 2014 року в Криму і мають намір зберігати наведені у зв'язку з цим санкції до деокупації півострова.