У прокуратурі зібрали докази співпраці екс-нардепа Шепелєва з ФСБ

9 Лютого 2018, 19:49

Головна військова прокуратура встановила докази співпраці колишнього народного депутата Олександра Шепелєва з Федеральною службою безпеки Російської Федерації. Про це журналістам повідомив заступник начальника відділу процесуального керівництва Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

 

За його словами, за правопорушення, вчинені Шепелєвим, прокуратура просить запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

 

«В даному кримінальному провадженні Шепелєв підозрюється у розкраданні держмайна, також легалізації даного майна, службовому підробленні, а також організації викрадення автомобіля. Також в даному кримінальному проваджені встановлено докази щодо співпраці з ФСБ Російської Федерації, спрямованих проти безпеки України, проти національної безпеки, а також економічної безпеки України», – наголосив Кравченко.

 

Крім того, він уточнив, що у цьому провадженні Шепелєву загрожує позбавлення волі терміном до 12 років.

 

«Також в Оболонському районному суді розглядається окреме провадження. Там зараз здійснюється спеціальне судове провадження за обвинуваченням Шепелєва у вчиненні замовленого вбивства. Ще в Дарницькому районному суді розглядається окреме провадження за обвинувачення Шепелєва у замаху на вбивство», – сказав прокурор.

 

«Там, де замах на вбивство, саме замовлення вбивства – до довічного ув'язнення», – додав Кравченко.

 

Як повідомлялося, 9 лютого Печерський суд у закритому режимі обирає для Шепелєва міру запобіжного заходу. Слідчий суддя суду Ірина Литвинова вирішила надати його адвокатам одну годину для ознайомлення і вивчення матеріалів справи.
 

Служба зовнішньої розвідки 8 лютого затримала колишнього депутата Верховної Ради від фракції "Партія регіонів" Олександра Шепелєва, якого підозрюють у державній зраді, розкраданні та причетності до замовного вбивства. Згодом речниця генерального прокурора Лариса Сарган заявила, що головною військовою прокуратурою здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Шепелєва у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів. До Печерського райсуду подали клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Шепелєва оголосили у розшук на початку 2013 року. Його та дружину звинуватили у розкраданні та причетності до замовного вбивства. 4 липня 2013 року Шепелєва затримали у Будапешті. Його екстрадували до України у березні 2014 року, де суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. Пізніше, 6 липня, Шепелєв утік з лікарні, де йому дозволили перебувати нібито через хворобу. Після цього у Мін'юсті звільнили начальника СІЗО, де тримали екс-депутата, та відсторонили від виконання обов'язків на час розслідування голову Держпенітенціарної служби Сергія Старенького.

 

2015 року Шепелєва затримали у підмосковному селищі Горкі. 23 березня повідомили, що Одинцовський суд Москви ухвалив рішення екстрадувати Шепелєва до України, проте згодом виявилося, що суд лише постановив тримати екс-нардепа під вартою до 28 квітня.

 

Також нагадаємо, 15 січня суд закрив справу проти дружини Олександра Шепелєва. А вже 18 липня Генпрокуратура отримала від прокуратури РФ повідомлення про відмову у видачі Шепелєва без повідомлення причин в екстрадиції. Згодом у ГПУ пояснили, що Росія не видала Україні екс-нардепа Шепелева через його співпрацю з ФСБ.

 

У серпні 2016 року військова прокуратура відкрила щодо Шепелєва кримінальне провадження за статтею «державна зрада». У грудні Печерський райсуд Києва дав дозвіл слідчим Генпрокуратури розпочати процедуру заочного засудження щодо Шепелєва.

 

У квітні 2017 року ЗМІ повідомили, що Шепелєва затримали в Москві.