У Партії регіонів знайшли європейських політиків, які не засуджують вирок Тимошенко

11 Жовтня 2011, 20:03

"Сьогодні український суд визнав Тимошенко винною. Дивною виглядає позиція вітчизняних ЗМІ, які тиражують лише критичні зауваження одних європейців, але втрачають більш зважені і обережні заяви інших європейців. Чомусь українські ЗМІ не помітили реакцію на вирок тих представників Європи, які закликають поважати рішення українського суду і продовжувати переговорний процес з Україною далі", – сказав депутат.

За його словами, з відповідними заявами виступили представники Франції та Італії.

У правлячій партії Франції "Союз за народний рух" закликали поважати рішення суду у справі Тимошенко, цитує Кожара партійне комюніке "Союзу".

"Я розумію емоції і реакцію, які може викликати колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на вердикт суду, озвучений суддею Родіоном Кірєєвим, але нагадую, що юридичне рішення має поважатися", – процитував "регіонал" Національного секретаря партії Давида-Ксав'є Вайса.

Національний секретар правлячої партії Франції також підкреслив: "Відомо, що юридична процедура була ініційована колишнім президентом України Віктором Ющенком, ватажком помаранчевої революції, як і Юлія Тимошенко, тобто соратником однієї політичної лінії, а не нинішнім президентом Віктором Януковичем".

Як повідомив Кожара, на закінчення свого комюніке Вайс зазначив, що процес над Тимошенко не повинен перетворитися на політичний, а її права повинні бути дотримані: "Всупереч емоціям, українцям і українському правосуддю необхідно неупереджено оцінити судовий процес у справі Тимошенко".

Нічого поганого в результаті процесу у справі Тимошенко, за словами депутата-регіонала, не побачили і в Італії.

Міністр закордонних справ цієї країни Франко Фраттіні під час переговорів зі своїми європейськими колегами в Люксембурзі заявив, що переговори Євросоюзу з Україною про підписання Угоди про асоціацію, а також про створення зони вільної торгівлі триватимуть, незважаючи на оголошений вердикт.

"Переговори про вільну торгівлю та договір про асоціацію з Києвом будуть, на щастя, продовжені. Україна – це країна, що має повноцінну можливість співпраці з Євросоюзом", – цитує заступник глави Партії регіонів Франко Фраттіні.

Нагадаємо, на вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко. 

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.

Міністри Німеччини та Швеції висловились проти політичних судових процесів в Європі.