У парламенті Шотландії розпочинаються дебати щодо нового референдуму про незалежність

21 Березня 2017, 10:27

Члени парламенту в Шотландії розпочнуть у вівторок, 21 березня, дводенні дебати з питання про необхідність проведення нового референдуму про незалежність регіону. Голосування в шотландському парламенті з цього питання заплановане на середу.

Британські ЗМІ заначають, що проти проведення референдуму виступають шотландські лейбористи, ліберал-демократи і консерватори, підтримують ініціативу Шотландська національна партія (SNP) і "зелені".

Раніше перший міністр у справах Шотландії Нікола Стерджен заявила, що має намір посилити тиск на уряд Британії і продовжити домагатися проведення ще одного референдуму про незалежність Шотландії від Великобританії.

16 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що проводити другий референдум про незалежність Шотландії не варто, поки не завершені переговори про вихід Британії з ЄС.

Минулого тижня стало відомо, що другий референдум про незалежність Шотландії від Великобританії може відбутися в період з осені 2018 року по весну 2019 року.

Нагадаємо, у вересні 2014 року в Шотландії проходив перший референдум про незалежність країни. Тоді 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії зі Британії, а незалежність країни підтримали 45%. 

Згодом на референдумі 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму з цього питання, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

В уряді Терези Мей розкритикували ідею другого референдуму про незалежність Шотландії, оскільки перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила двомісячний ультиматум уряду у питанні розгляду інтересів Шотландії. Згодом Мей заявила, що незалежна Шотландія не буде частиною Європейського союзу.