НОВИНИ

В уряді Мей розкритикували ідею другого референдуму про незалежність Шотландії

Раніше перший міністр Шотландії поставила двомісячний ультиматум британському уряду.

Шотландія не отримає підтримки від уряду Великої Британії для проведення другого референдуму про незалежність регіону, заявив міністр оборони королівства Майкл Феллон.

На питання журналістів про те, чи буде він сприяти проведенню нового референдуму про незалежність, Феллон заявив, що поки немає такої потреби.

«Ми дали зрозуміти, що немає ніякої необхідності для другого референдуму», - зазначив Феллон.

За його словами, Шотландія не має повноважень на проведення нового референдуму без схвалення парламенту Британії, який, з його слів, також не має наміру сприяти цьому.

Прес-секретар прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей у свою чергу додала, що питання незалежності Шотландії був закритий ще на референдумі в 2014 році, повертатися до нього уряд не планує. 

"Ми вважаємо, що це питання було закрито в 2014 році. Останні опитування громадської думки щодо другого референдуму не говорять про великий зміні в поглядах людей", - сказав представник прем'єра.

Днями перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила двомісячний ультиматум уряду щодо питання розгляду інтересів Шотландії. Вона виступає проти сценарію так званого жорсткого виходу Великої Британії з ЄС, який передбачає відхід країни з єдиного європейського ринку.

У вересні 2014 року в Шотландії проходив референдум про незалежність країни. Тоді 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії зі Британії, а незалежність країни підтримали 45%.

Опубліковані у липні результати соцопитування свідчили про те, що Шотландці не вважають за необхідне проводити другий референдум про незалежність після того, як Велика Британія на референдумі проголосувала за вихід із ЄС. 

Під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit.