НОВИНИ

Тереза Мей проти другого референдуму в Шотландії до завершення процедури Brexit

У Великій Британії вважають, що зараз не час для проведення голосування.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей виступила категорично проти проведення другого референдуму щодо незалежності Шотландії до закінчення процедури Brexit.

"Зараз не час для цього", - заявила вона в четвер, 16 березня, в ефірі британських телекомпаній.

За її словами, вона не буде починати дискусій з цього питання з главою уряду Шотландії Ніколою Стерджен.

"Всю енергію у даний час потрібно направити на переговори з Брюсселем", - сказала Мей.

Тим часом регіональний парламент в Единбурзі не має наміру відмовлятися від наміру провести 22 березня другий референдум щодо незалежності Шотландії, повідомила прес-секретар Шотландської національної партії.

Заборона Терези Мей на проведення другого референдуму "була б недемократичною" і підтвердила б, що в Лондоні "бояться рішення шотландців", написала Нікола Стерджен в Twitter.

Остаточне рішення про можливість проведення другого референдуму в Шотландії буде приймати парламент Великої Британії.

Нагадаємо, 13 березня перший міністр країни Нікола Стерджен заявила, що Шотландія має намір наступного тижня запросити дозвіл регіонального парламенту на організацію другого референдуму про незалежність країни від Великої Британії. 

В уряді Терези Мей розкритикували ідею другого референдуму про незалежність Шотландії і заявила, що незалежна Шотландія не буде частиною Європейського союзу.

14 березня, коментуючи заяву першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен про проведення нового референдуму про незалежність генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що незалежна Шотландія не стане членом НАТО автоматично. 

Як повідомлялося, у четвер, 16 березня, королева Великої Британії Єлизавета II підписала законопроект про початок процедури виходу країни з Євросоюзу. Раніше на цьому тижні законопроект про Brexit (введення в дію Статтю 50 Лісабонського договору) був остаточно схвалений обома палатами британського парламенту.