НОВИНИ

Влада Шотландії окреслила терміни нового референдуму про незалежність

Наступного тижня уряд запросить дозвіл регіонального парламенту на організацію другого референдуму.

Прем'єр-міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила, що наступного тижня запросить дозвіл регіонального парламенту на організацію другого референдуму про незалежність країни від Великої Британії. Про це вона заявила у своїй промові вранці 13 березня, передає The Independent.

За її словами, якщо проведення другого референдуму буде погоджено, то він відбудеться в період між осінню 2018 року і весною 2019 року.

Нагадаємо, у вересні 2014 року в Шотландії проходив перший референдум про незалежність країни. Тоді 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії зі Британії, а незалежність країни підтримали 45%. 

Згодом на референдумі 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму з цього питання, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

В уряді Терези Мей розкритикували ідею другого референдуму про незалежність Шотландії, оскільки перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила двомісячний ультиматум уряду у питанні розгляду інтересів Шотландії. Згодом Мей заявила, що незалежна Шотландія не буде частиною Європейського союзу.