У Нацполіції розповіли про перебіг справи щодо нападу на Гандзюк

18 Жовтня 2018, 17:10

Станом на 18 жовтня правоохоронці затримали п’ятьох осіб, причетних до нападу на громадську діячку Катерину Гандзюк: троє взяті під варту, ще двом, які дають покази і співпрацюють зі слідством, суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Про це повідомив перший заступник Голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін, передає прес-служба Нацполіції.

 

"Наразі слідство розглядає дві основні версії нападу: професійна діяльність Катерини Гандзюк на посаді виконуючої обов’язки керівника апарату Херсонської міської ради та друга версія – активна громадянська позиція, а також її  громадська та політична діяльність як активіста",– розповів Аброськін.

 

Правоохоронці зазначають, що встановили п’ятьох осіб, причетних до вчинення злочину.  Серед них – організатор, пособники, виконавець та водій. Троє учасників злочину, які не були виконавцями та організаторами, а – саме водій та пособник – пішли на співпрацю зі слідством та дають покази. З ними в рамках слідчих дій вже проведено слідчий експеримент.

 

"Оскільки ці громадяни надають максимальну допомогу в розслідуванні і співпрацюють зі слідством, судом було прийнято рішення про обрання запобіжного заходу для них у вигляді цілодобового домашнього арешту з використанням радіоприладу для відстеження",– повідомляють у відомстві.

 

Стосовно організатора та виконавця обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

 

«У нас є всі необхідні докази по пособниках, виконавцях і організатору. Наразі ми відпрацьовуємо версії у напрямку встановлення замовників та посередників у вчиненні цього злочину», – наголосив В’ячеслав Аброськін.

 

Нагадаємо, 31 липня  у Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

3 серпня  Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.

 

Згодом голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив, що правоохоронці затримали шестеро підозрюваних у рамках кримінального провадження про напад на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради. 

 

22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження.