У Москві мітинг проти нечесних виборів закінчився запуском кульок з надписом: «Мене надули»

17 Грудня 2011, 14:13

Гасла мітингу: «Чуров по бороді Авраам, а у справах Хам», «Перерахунок!», «Чесні вибори – національна ідея», «псевдовиборам – бойкот», «Геть шахраїв і злодіїв».

Організатором московської акції виступила партія «Яблуко». Потім керівництво партії заявило, що мітинг буде не політичним, а загальнонаціональним, запрошені всі організації, крім націоналістичних. У мітингу беруть участь правозахисні та громадські рухи, опозиційні політичні партії.

Мітинг завершився без пригод.

Наприкінці мітингу один із засновників партії «Яблуко» Григорій Явлінський зачитав резолюцію, в якій повторив вимоги опозиціонерів, озвучені на мітингу 10 грудня, а також закликав присутніх складати «список Чурова» з голів комісій, які, на думку спостерігачів, фальсифікували вибори в Держдуму . Резолюція була підтримана учасниками мітингу, на знак згоди вони відпустили в небо повітряні кульки з написом: «Мене надули».

Після завершення мітингу учасники згорнули прапори й організовано покинули площу. Організатори повідомили, що на Болотну площу 17 грудня зібралися 5 тис людей, тоді як поліція нарахувала 1,5 тис.

Як відомо, мітинги протесту проти нечесних виборів відбулися сьогодні в кількох російських містах. У них взяли участь від декількох десятків до декількох сотень людей.

Нагадаємо, мерія Москви дозволила провести новий багатотисячний мітинг незадоволених підсумками виборів до Держдуми РФ на проспекті Академіка Сахарова, хоча організатори розраховували зібрати протестувальників поруч з Кремлем.

Мітинг 10 грудня на Болотній площі зібрав десятки тисяч незадоволених фальсифікаціями на парламентських виборах, в результаті яких правляча «Єдина Росія» отримала більше половини мандатів.

Цю акцію протесту показали всі центральні, в тому числі і державні, телеканали, які до цього мовчали про мітинги незадоволених.

Правлячий тандем вимоги протестуючих виконувати не став. Президент Дмітрій Мєдвєдєв повідомив у соціальній мережі, що не згоден з вимогами мітингувальників, а прем'єр-міністр Путін, який планує повернення в Кремль, не удостоїв незадоволених особистою відповіддю.