НОВИНИ

Мітинг у Москві вже став наймасштабнішою акцією протесту в сучасній Росії

Болотна площа у Москві не може вмістити усіх охочих взяти участь у мітингу проти фальсифікацій на виборах до Держдуми Росії, що пройшли 4 грудня.

Як повідомляє ВВС, московська поліція була змушена перенести огорожу, виділивши для мітингувальників весь сквер на Болотній площі. При цьому правоохоронці попередили, що через велике число мітингувальників можливе обвалення мосту поруч з площею.

За даними організаторів, мітинг вже став наймасштабнішою акцією протесту в сучасній Росії. Телеканал НТВ також назвав мітинг на Болотній площі грандіозним. За приблизними оцінками, у мітингу бере участь від 40 до 80 тисяч людей.

Початок мітингу було перенесено з 14 на 15 годин, потім вирішили почати о 14:30. Першим зі сцени виступив автор пісні "Наш дурдом голосує за Путіна" Олександр Єлін. Присутні періодично скандують "Путін - лижі - Магадан" і "Росія без Путіна". Також чутні заклики звільнити опозиціонера Олексія Навального.

Один з виступаючих запропонував "показати нашому гаранту, що ми про нього думаємо" - кілька тисяч чоловік скандують: "Шахраї та злодії". При цьому присутні освистали представника КПРФ, який вийшов на трибуну. З натовпу скандували "Здай мандат!", однак той ніяк не відреагував на ці заклики.

Люди продовжують підходити, у багатьох в руках білі квіти або білі повітряні кулі.

На плакатах в натовпі написи: "За перевибори", "Підтасовка фактів небезпечніше грипу", "Поліцейський, пам'ятай, в цьому натовпі твій син", передає "Комерсант". Звук з трибуни дуже тихий, і якщо передні ряди ще можуть скандувати щось разом з виступаючими, то в задніх рядах одне із головних гасел - "Голосніше, голосніше".

У натовпі на Болотній площі багато прапорів "Яблука", ФАР і "Російського громадянського союзу", прапори "Солідарності".  Також видні прапори Федерації автовласників Росії.

Організатори мітингу на Болотній площі – ряд опозиційних рухів, однак підготовка до цієї акції проводилася через соцмережі.

За даними ВВС, охороняють правопорядок в суботу близько 50 тисяч співробітників поліції і підрозділів внутрішніх військ МВС.

Зазначимо, що акції протесту проти фальсифікацій на виборах проходять по всій Росії. Вже є затримані.

Фото: Euronews, Газета.ru

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.