НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: Путін дистанціюється від "Єдиної Росії" на час президентських виборів

Кандидат у президенти Російської Федерації, прем’єр-міністр РФ владімір Путін на час президентських виборів дистанціюється від партії «Єдина Росія». Про це у коментарі Тижню заявив політичний оглядач радіостанції «Ехо Москви», журналіст Матвій Ганапольський.

«Ми бачимо тільки одне: Путін, розуміючи, що у масовій свідомості партія Єдина Росія – це партія «жуликов и воров», він від неї дистанціюється, але зробить це тільки на час президентських виборів», - вважає експерт.

Ганапольський зауважує, що «ми вже бачимо, що відомий режисер Станіслав Говорухін буде начальником його штабу, що саме Народний фронт, тобто увесь щасливий російський народ, висунув Путіна у кандидати в президенти». «Тобто він хоче йти на президентські вибори не від партії «жуликов и воров», - наголошує експерт.

За словами Ганапольського, після масштабних суботніх мітингів проти фальсифікацій на виборах до Держдуми РФ, російська влада діє так, як вона діяла завжди. Зокрема, Путін дистанціюється, він мовчить – як заявив його речник Пєсков, уряд не визначився щодо цієї масової акції.

«Це зрозуміла тактика тефлонового Путіна, коли він робить звичне. У нього попереду президентські вибори і він все «спускає на гальмах», тобто він намагається якнайдовше тягнути, не висловлювати свою точку зору, а вона ця точка зору у ньго абсолютно відома – ні кроку назустріч громадській думці. Це його гасло протягом усього його президентства, прем’єрства. Тому він мовчить і усе скинув на нинішнього керівника «Єдиної Росії» Дмітрія Мєдвєдєва», - зазначив Ганапольський.

Нагадаємо, що Мєдєвдєв заявив, що«не згоден ні з гаслами, ні з заявами, що прозвучали на мітингах. Проте мною дано доручення перевірити всі повідомлення з виборчих ділянок, що стосуються дотримання законодавства про вибори».

«Це дуже дивно, тому що, ми з вами знаємо, що було одне гасло – за нормальні вибори. Тобто президент Російської Федерації проти нормальних виборів. Він дав наказ розслідувати, але він не пояснив, кому він дав наказ, коли розслідувати, хто буде повідомляти, як іде розслідування», - прокоментував Ганапольський.

Експерт також підкреслив, що Мєдвєдєв звернувся до громадян РФ  через Facebook, нагадавши що у Росії тільки 35% громадян користуються інтернетом.

«Насправді, у цьому дуже доцільний розрахунок. Він звернувся до цільової аудиторії, тобто до тих, хто читає інтернет, а уся інша країна цього не читала. Тобто президент Мєдвєдєв звернувся до тих, хто незадоволений, а інші думають, що він не давав ніякого наказу», - зазначив Ганапольський.

«Підсумовуючи можна сказати так: нічого не змінилося, влада, катастрофічно втрачаючи і харизматичність, і легітимність, падає у прірву», - заявив він і додав, що «падає за російською манерою, тобто мова не йде про якусь революцію».

«Просто поястає питання з великим знаком запитання, як ця влада буде готувати президентські вибори 2012 року? І як майбутній президент Путін буде протягом 6 років керувати країною? Як він буде бігати від того, що йому будуть свистіти усюди? Як це все буде? Це абсолютно не зрозуміло, але влада йде шляхом самовбивці. Тут нічого подіяти неможливо», - зазначив Ганапольський.

Нагадаємо, 10 грудня у Москві пройшла наймасовіша акціяпротесту проти фальсифікацій на виборах за всю історію сучосної Росії. Учасники акції схвалили резолюцію, у якій вони вимагають скасування результатів фальсифікованих виборів, покарання винних, відставки глави ЦВК, прийняття демократичного законодавства про партії та вибори, проведення нових відкритих і чесних виборів, негайного звільнення всіх політв'язнів.

Мітинги із гаслом «За чесні вибори» 10 грудня пройшли по всій Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.