У Молдові молодих “соотєчествєнніков” оштрафували за плакати російською мовою

31 Липня 2013, 07:58

Керівнику Белцького осередку ЛРМ Віктору Калашнікову доведеться заплатити 400 лей (трохи більше $30) за використання російськомовних плакатів під час акції протесту 17 липня під час візиту до Молдови президента Румунії Траяна Бесеску.

Місцева влада вважає, що використовуючи «інформативні плакати» російською мовою Калашніков порушив 368 статтю адміністративного кодексу Молдави.

Молоді «соотєчествєннікі» з Белцького осередку ЛРМ вважають, що застосування штрафу нагадує «фашистські методи», які застосовувалися для боротьби з російською мовою в часи «румунської окупації Молдови».

Як повідомлялось, у квітні 2012 року парламент Молдови прийняв закон, який передбачає штрафи до 10 тис. леїв (близько $900) за розміщення реклами та інформаційних повідомлень винятково російською мовою. Закон передбачає, що у населених пунктах, де проживають етнічні росіяни, українці або гагаузи, до тексту державною мовою повинен додаватися переклад на відповідну мову.

Нагадаємо, до категорії «соотєчєствєнніков» МЗС Росії відносить 30 млн. осіб у світі, які пов`язані історичним корінням з Росією.

Читайте також: Парламент Молдови заборонив комуністичну символіку