НОВИНИ

В Молдові за російську мову штрафуватимуть на $900

Розміщення реклами винятково російською мовою в Молдові буде заборонено, а з порушників цієї норми стягуватимуться штрафи в розмірі до 10 тис. леїв (близько $900). Про це йдеться в тексті законопроекту, який був схвалений парламентом Молдови 5 квітня.

Згідно з новим законом, фізичні особи, що представляють, проводять або поширюють рекламу виключно російською мовою, обкладатимуться штрафом в розмірі до 3 тис. леїв, а юридичні особи – до 10 тис. леїв.

За словами одного з авторів проекту, депутата від Ліберальної партії Валерія Мунтяну, нові положення закону "спрямовані на захист національної мовної спадщини".

Законодавство у сфері реклами передбачає, що рекламні тексти повинні бути державною мовою, а в тих населених пунктах, де проживають етнічні росіяни, українці або гагаузи, до рекламного напису державною мовою повинен додаватися переклад на відповідну мову. Мунтяну уточнив, що до теперішнього часу за порушення цих норм не передбачалися ніяких штрафів.

Нагадаємо, 16 березня 2011 року парламент Молдови обрав нового президента. Ним став 63-річний голова Вищої Ради магістратури Ніколая Тімофті. До цього країна 2 роки була без президента. Попередни Тімофті комуніст Владімір Воронін подав у відставку навесні 2009-го. Він був прихильником запровадження у країні російської мови як другої державної. 

Читайте також: Чому Латвія сказала "ні" російській мові

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.