У Мін’юсті анонсували передачу до ЄСПЛ доказів щодо керівництва Росією окупантами на Донбасі

19 Грудня 2018, 12:44

Міністерство юстиції України незабаром подасть до Європейського суду з прав людини докази про те, хто з РФ керував окупантами на Донбасі, зокрема конкретні прізвища, дані прикриття та документи. Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

 

"Ми всі знаємо, що ситуація з ефективним контролем змінилася. Якщо на початку агресії там були, по суті, бандформування, які хаотичним чином підпорядковувалися кураторам в Росії, то з 2015 року РФ структурувала свій контроль", – наголосив він.

 

За його словами, на окупованих територіях Луганської та Донецької областей діють два армійських корпуси з більш-менш встановленою ієрархією, з єдиним штабом у місті Новочеркаськ.

 

"Ми вже повідомляли про це у Страсбург, але "аби як", без детальних підтверджень. А зараз ми отримали докази цього, і вже скоро ми подамо до ЄСПЛ більш-менш ґрунтовну інформацію про те, хто керував військовими з Росії – з реальними прізвищами, даними прикриття, документами, перехопленнями тощо", – підкреслив заступник міністра.

 

Крім того, він визнав, що суд потребуватиме додаткового часу, щоб ознайомитися з новими доказами, проте це навряд чи занадто затягне розгляд скарги.

 

"Я не думаю, що нашу скаргу по Донбасу розглянуть дуже швидко – скоріше, можна розраховувати на слухання в 2020 році. До того моменту Росія матиме вдосталь часу, щоби прокоментувати всю нову інформацію, яку ми надали", – додав Ліщина.

 

Як повідомлялося 31 жовтня, Європейський суд з прав людини має прецеденти щодо визнання за Росією "ефективного контролю" у Придністров’ї та за Вірменією – у Нагірному Карабасі, саме вони будуть взяті до уваги під час розгляду скарги України про конфлікт на Донбасі.

 

Нагадаємо, 29 березня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Україна передала докази щодо анексії Криму та перших подій на Донбасі до Європейського суду з прав людини.  27 червня  Європейський суд з прав людини об'єднав позови щодо порушення РФ Європейської Конвенції з прав людини в два великих провадження – по Криму і Донбасу. 

 

27 серпня Європейський суд з прав людини зареєстрував нову Міждержавну заяву України проти Росії, позов стосується порушення прав українців, які незаконно утримувалися чи утримуються в Криму та РФ. 

 

Суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська повідомила, що міждержавна справа за скаргою України щодо масових порушень РФ прав людини в окупованому Криму в період анексії вже готова до розгляду, у справі має бути проведено два слухання, одне з яких відбудеться 27 лютого 2019 року.