НОВИНИ

Петренко повідомив, що Україна подала до ЄСПЛ докази щодо анексії Криму та подій на Донбасі

Глава Мін'юсту наголосив, після того, як Київ отримає від ЄСПЛ процесуальний графік розгляду цих справ, можна буде спрогнозувати, коли орієнтовно будуть винесені остаточні рішення.

Україна передала докази щодо анексії Криму та перших подій на Донбасі до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це в четвер, 29 березня, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

 

"Ми передали по двом великим справах наші юридичні позиції – це справа по Криму, незаконна анексія Криму, порушення прав людини, вбивства, викрадення і втрата майна українськими громадянами на території Криму", – заявив глава Мін'юсту.

 

Водночас він додав, що другий позов стосується перших "гарячих подій" на Донбасі.

 

"Ми також подали відповідну юридичну позицію з доказами і показаннями свідків", – зазначив Петренко.

 

Він наголосив, після того, як Україна отримає від ЄСПЛ процесуальний графік розгляду цих справ, можна буде спрогнозувати, коли орієнтовно будуть винесені остаточні рішення.

 

"В кінці минулого року і в поточному році ми в черговий раз звернулися до ЄСПЛ з проханням, щоб вони визначили процесуальний графік розгляду даних справ. Зараз це питання знаходиться на розгляді в Європейському суді, і ми очікуємо, що такий графік буде визначено в 2018 році: як будуть допитуватися свідки, чи будуть вони допитані на території України відповідної колегією суддів, яка сюди приїде, чи буде організований допит свідків безпосередньо в Страсбурзі, як будуть досліджуватися докази", –  повідомив міністр юстиції.

 

Як повідомлялося 25 січня, президент Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді повідомив, що в реєстрі ЄСПЛ перебуває 7100 скарг проти України, близько 3800 з яких пов'язані з агресією Росії в анексованому Криму та конфліктом на Донбасі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.