У Мінекономрозвитку запропонували ще більше підвищити ціни на алкоголь

28 Квітня 2017, 15:28

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у п'ятницю, 28 квітня, оприлюднило проект Постанови Кабінету Міністрів, яка встановлює нові мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на деякі з алкогольних напоїв, повідомили у прес-службі відомства. 

У відомстві пояснили ініціативу тим, що розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє нині, запроваджили у листопаді 2016 року. Водночас, у 2017 році зросли ставки акцизного податку на більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо).

«Внаслідок цього до Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників. Це те відбувається тому, що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з метою захисту споживачів від контрафактної та сурогатної продукції та зменшення частки тіньової економіки Мінекономрозвитку запропонувало підвищити мінімальні ціни на алкоголь.

За інформацією, йдеться про те, що роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшити на 7,64-11,3%; віскі, ром та джин – на 3,5-4,6%; коньяк (бренді) – на 3,4-6,1%; вина з додаванням спирту, ігристе та вермути – на 1,7-1,8%.

Повідомляється, що проект документа буде доступний для обговорення на сайті Мінекономрозвитку протягом 30 днів за посиланням

Нагадаємо, з 1 березня в Україні підвищилися акцизи на алкоголь. Зокрема, акцизна ставка на вина зросла на 12%.

Як повідомлялося, з 1 січня 2017 року в Україні також підвищилися акцизи на пиво на 12% – до 2,78 грн/літр. Акциз на сигарети з специфічною ставкою зріс на 40% – до 445,56 грн за 1 тис. шт. без підвищення адвалорної ставки (12%).