У Македонії зафіксували спроби знизити активність виборців на референдумі

27 Вересня 2018, 12:39

Трансатлантична комісія з чесних виборів заявляє, що виявила активні онлайн-спроби знизити явку виборців на референдумі щодо зміни назви країни, який запланований на 30 вересня 2018 року. Про це передає "Радіо Свобода"у четвер, 27 вересня.

 

За даними організації, такі дії спрямовані на провал референдуму, який буде визнаний дійсним лише в разі явки щонайменше 50% виборців. Комісія заявляє, що наразі не змогла встановити, звідки походять спроби втрутитися в македонський референдум.

 

У групі кажуть, що в соцмережах виявили стрімке зростання кількості публікацій і поширень на підтримку бойкоту референдуму в останні 50 днів.

 

Нагадаємо, 17 вересня міністр оборони Джим Меттіс повідомив, що Росія використовує гроші та вплив, щоб створити опозицію майбутньому голосуванню про зміну назви Македонії.

 

Як повідомлялося 12 вересня, міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс запланував відвідати Македонію  через стурбованість, що Росія може вплинути на референдум з приводу вступу Скоп'є до Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу (НАТО). 

 

Нагадаємо,17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

26 червня міністри закордонних справ країн Євросоюзу відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року. 

 

3 липня міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що намагатиметься заблокувати ратифікацію угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.