НОВИНИ

Країни Євросоюзу відклали початок переговорів про членство з Албанією і Македонією

Данія, Франція та Нідерланди виступили ініціаторами зміни дати проведення переговорів.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу у вівторок, 26 червня,  відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року. Про це повідомляє видання Ekathimerini.

 

Зазначається, що початок переговорів було відкладено до наступного року через спротив Франції, Нідерландів і Данії. 

 

Міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас намагався заспокоїти албанських і македонських колег, однак три країни ЄС наполягають на більших реформах перш ніж переходити до подальших кроків на шляху до членства.

 

"Були дві різні лінії. З одного боку, більшість з 25 членів, які хочуть відкрити переговори з Північною Македонією / КЮРМ та Албанією до літа 2019 року, а з іншого - Данія, Франція та Голландія, які хочуть відкласти переговори, " – розповів Котзіас.

 

Нагадаємо, 26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.