НОВИНИ

Глава Пентагону приїде у Македонію через плани Кремля втрутитися у референдум

Джеймс Меттіс заявив, що РФ практикувала такі дії у Естонії, США та Україні.

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс запланував відвідати Македонію  через стурбованість, що Росія може вплинути на референдум з приводу вступу Скоп'є до Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу (НАТО). Про це повідомляє американське видання The Washington Examiner.

 

Зазначається, що візит глави Пентагону призначений на найближчі вихідні.

 

"Я їду туди, щоб дуже ясно дати зрозуміти, що ми на стороні македонського народу", - наголосив він.

 

Зокрема,  він висловив побоювання з приводу можливих спроб втручання Кремля у хід голосування в Македонії.

 

"Я стурбований цим. Ті зловмисні дії, що Росія практикувала від Естонії до США, від України тепер і до Македонії, - вона завжди адаптувала свою тактику до конкретної ситуації і завжди робила це поза всяких моральних принципів", - підкреслив Меттіс.

 

Нагадаємо, 3 липня міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що намагатиметься заблокувати ратифікацію угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

 

26 червня міністри закордонних справ країн Євросоюзу відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року. 

 

 26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.