НОВИНИ

Міністр оборони Греції заявив, що хоче заблокувати угоду про зміну назви Македонії

Зазначається, що дана угода буде подана для ратифікації грецькому парламенту не раніше кінця 2018 року.

Міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що намагатиметься заблокувати ратифікацію угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Для мене це погана угода, я її не приймаю, і я намагатимусь її заблокувати", - зауважив він.

 

Зазначається, що дана угода буде подана для ратифікації грецькому парламенту не раніше кінця 2018 року.

 

Зокрема, коаліція прем'єр-міністра Алексіса Ципраса наразі підтримується лише 152 депутатами парламенту із 300, після того як два депутати від правої партії Камменоса "Незалежні греки" залишили політичну силу минулого місяця.

 

Так, Ципрасу для ратифікації документу буде потрібна підтримка семи депутатів партія Камменоса або ж інших депутатів з боку незалежних партій.

 

"Ми не дозволимо цю угоду без схвалення грецького народу, що може бути зроблено двома способами - або через вибори, або через референдум", - наголосив Камменос.

 

Нагадаємо, 26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни