У Львові активісти пропонують багатим матеріально підтримати ветеранів УПА

11 Грудня 2011, 16:05

За словами організаторів – ЛОГО «Борець» та ЛОО ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес», мета акції – звернути увагу суспільства на звитяги воїнів УПА, підтримати їх матеріальне становище та приділити увагу і розуміння своїм героям.

«У Львові мешкає близько 200 ветеранів УПА, 50 з яких є учасниками бойових дій. Близько 100 ветеранів потребують допомоги. Окрім цього, кожен з них вартий уваги і розуміння. Свято Миколая – ще одна можливість звернути увагу суспільства на історичну героїку нашого народу. Ми хочемо зробити свято для тих, хто, очевидно, у боротьбі ніколи його не святкував. Бо не личить забувати: герої житимуть доти, доки їх пам'ятають. Яскравим прикладом тому є Святий Миколай», – зазначила одна з координаторів акції, член ЛОГО «Борець» Мар'янка Фариняк.

Збір коштів відбуватиметься не за класичною схемою, коли волонтери зі скриньками просять перехожих пожертви на вулиці, а таким чином, що створено спеціальні блоки потенційних меценатів (відомих людей місцевої локації).

Відтак політиків і громадських діячів, діячів культури та науки, зірок спорту і шоу-бізнесу, публічних людей та бізнесменів відвідають волонтери із пропозицією підтримати акцію у формі фінансової пожертви.

«Ми налаштовані серйозно: багаті поділяться з героями»,- зазначила член ЛОО МНК Іванка Сторожук.

18 та 19 грудня волонтери вітатимуть ветеранів та даруватимуть їм подарунки.

Як повідомлялось, у листопаді в Тернополі розпочалася акція «День в УПА» з нагоди відкриття реконструйованої криївки в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Під час акції, бажаючі зможуть пройтися тюремними камерами музею, зустрітися з ветеранами УПА, переглянути фільми повстанської тематики.

Нагадаємо, раніше Центр досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи та за допомогою  навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених» знайомить школярів Західної України з діяльністю Української повстанської армії. Зокрема школярам розповідають про історію виникнення УПА, її склад і структуру, територію діяльності, медичну службу, уніформу і нагороди, визначних керівників.

Багато з школярів вже чули від своїх дідусів і бабусь захоплюючі історії про сміливих «лісових хлопців», які боролись за вільну Україну.