У Луганську активісти збирають підписи проти обмеження владою мирних протестів

15 Листопада 2011, 14:46

Перша акція на підтримку кампанії стартувала біля пам’ятника Леніну (Театральна площа). Ініціатива об'єднала всеукраїнські та регіональні правозахисні та молодіжні організації, профспілки та окремих експертів й активістів для того, щоб захистити право на мирний протест.

У Луганську координацію дій взяв на себе Правозахисний центр «Поступ» та ініціативна група громадських та студентських активістів.

«Люди, що взяли участь в ініціативі, переконані, що мирний протест часто залишається єдиним способом впливу на владу. Люди виходять на вулиці вимагати кращого життя для себе і своїх родин, відстоювати справедливі зарплати, пенсії, стипендії та податки. Сотні тисяч наших співгромадян вже захистили свої інтереси завдяки мирним протестам», – розповіла одна з активних учасниць кампанії Тетяна Білоцерковська.

За словами, члена правозахисного центру «Поступ» Ярослава Мінкіна, наразі у Верховній Раді перебуває законопроект №2450, який передбачає встановлення обмеження для проведення будь-яких мирних протестів.

«Окрім спроб законодавчих обмежень, останнім часом усе агресивніше на мирні протести реагують правоохоронні органи», – вважає Мінкін.

Він також звернув увагу, що згідно з висновками соціологічного моніторингу Центру дослідження суспільства, після обрання президентом Віктора Януковича в Україні активізувалися репресії проти громадських активістів. Зокрема, якщо раніше на 100 протестних дій фіксувалося 14 випадків переслідування їх учасників, то нині вже – 18.

За словами, активістки Олександри Сенчурової, саме «тому ми й виступаємо за врегулювання права на мирні протести на рівні законодавства, практики роботи правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування».

«Таку ж позицію висловлює і ОБСЄ, експерти якої нещодавно відвідали Київ та висловили підтримку починанням громадських організацій з урегулювання права на мирні протести в Україні», – додала активістка.

 Нагадаємо, нещодавно Україною та за її межами прокотилася хвиля акцій протесту проти дій влади. Зокрема, у Києві біля Верховної Ради знову було повалено високий паркан, який влада не втомлюється ремонтувати, але, при цьому, усі київські чиновники відхрещуються від цієї огорожі.

У столиці акцію протесту з вимогою розпуску парламенту провели близько 800 чорнобильців та афганців та підприємців з різних регіонів України. Під час сутичок під Радою постраждали журналісти. При цьому «швидку» довелося викликати і працівникам «Беркута». Мало не дісталося сьогодні і губернатору Київщини Анатолію Присяжнюку, у якого запустили яйцем.