У Косово поновилися сутички сербів з миротворцями

18 Жовтня 2011, 20:20

Командування миротворців вимагало до кінця дня ліквідувати загородження, які заважають постачанню частин KFOR на кордоні Косова та Сербії. Місцеві жителі відмовилися це зробити.

Командування KFOR заявило, що розпочне ліквідацію барикад. На 19 жовтня заплановано продовження переговорів військових з мешканцями навколишніх селищ.

Косовські серби побоюються, що прикордонні пункти перейдуть під контроль влади Косова, що представляють албанське більшість населення республіки.

Як повідомлялось, 27 вересня миротворці НАТО вдалися до використання сльозогінного газу і гумових куль, коли місцеві косовські серби почали закидати їх камінням і саморобними вибуховими пристроями. Місцеві серби намагалися не дати військовим прибрати барикади біля переходу Яринє, які вони звели раніше, щоб заблокувати цей прикордонний пункт.

Медики в сусідньому місті Косовська Митровиця повідомили, що шестеро місцевих сербів були серйозно поранені пострілами в перебігу сутички.

Як повідомлялось, місія ЄС щодо Косово EULEX офіційно повідомила сербських високопосадовців, що з 16 вересня на північному кордоні Сербії та Косово буде встановлено повний митний контроль під наглядом EULEX та за участю поліцейських та митників Косово.

Нагадаємо, наприкінці липня між Косово та Сербією спалахнув конфлікт у відповідь на рішення Косово посилити контроль на двох прикордонних пунктах на півночі країни та заборонити імпорт товарів з Сербії.

Конфлікт вилився у протести сербів Косова, сутички з косоварами та блокування кордону. Протистояння було врегульовано за допомогою міжнародних посередників. Зокрема, було вирішено поставити на спірних контрольних пунктах представників EULEX.

Читайте також: Сепаратисти проти сепаратистів

Позначки: