НОВИНИ

Конфлікт між Косово та Сербією може відновитись

Місія ЄС щодо Косово EULEX офіційно повідомила сербських високопосадовців, що з 16 вересня на північному кордоні Сербії та Косово буде встановлено повний митний контроль під наглядом EULEX та за участю поліцейських та митників Косово.

Представник Сербії у переговорах щодо конфліктів на кордоні з Косово Боріслав Стефановіч назвав такі плани «неприйнятними».

Він також додав, що такий план не можна втілювати в життя оскільки він викличе серйозні протести серед сербів, які живуть в Косово.

«Ми не маємо нічого проти присутності EULEX, але присутність посадовців Косово це - занадто», - заявив він.

У свою чергу сербський міністр з питань Косово Горан Богдановіч в інтерв’ю німецькому виданню Blic зазначив, що реалізація плану EULEX буде означати, що міжнародні сили стоять на стороні Косово. За його словами, така ситуація поставить під загрозу готовність Сербії до подальшої співпраці.

Як повідомляє Бєлградська газета, серби Північного Косово погрожують встановленням нової блокади, якщо план EULEX все ж залишиться в силі.

Нагадаємо, наприкінці липня між Косово та Сербією спалахнув конфлікт у відповідь на рішення Косово посилити контроль на двох прикордонних пунктах на півночі країни та заборонити імпорт товарів з Сербії.

Конфлікт вилився у протести сербів Косова, сутички з косоварами та блокування кордону. Протистояння було врегульовано за допомогою міжнародних посередників. Зокрема, було вирішено поставити на спірних контрольних пунктах представників EULEX.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.