НОВИНИ

Сербія закликає Євросоюз відкласти переговори з Косово

Уряд Сербії закликав відкласти проведення за посередництва Євросоюзу переговорів із владою Косова – після чергової сутички на кордоні, внаслідок якої постраждало 11 осіб.

Планувалося, що представники урядів обох країн обговорять питання енергетики, телекомунікацій та низку інших питань співробітництва.

27 вересня миротворці НАТО вдалися до використання сльозогінного газу і гумових куль, коли місцеві косовські серби почали закидати їх камінням і саморобними вибуховими пристроями. Місцеві серби намагалися не дати військовим прибрати барикади біля переходу Яринє, які вони звели раніше, щоб заблокувати цей прикордонний пункт.

Чергове насильство на сербсько-косовському кордоні засудив представник місії Євросоюзу у Косові Ніколас Хоутон. Він закликав провести розслідування у зв’язку з тим, що трапилося.

Медики в сусідньому місті Косовська Митровиця повідомили, що шестеро місцевих сербів були серйозно поранені пострілами в перебігу сутички.

Як повідомлялось, місія ЄС щодо Косово EULEX офіційно повідомила сербських високопосадовців, що з 16 вересня на північному кордоні Сербії та Косово буде встановлено повний митний контроль під наглядом EULEX та за участю поліцейських та митників Косово.

Нагадаємо, наприкінці липня між Косово та Сербією спалахнув конфлікт у відповідь на рішення Косово посилити контроль на двох прикордонних пунктах на півночі країни та заборонити імпорт товарів з Сербії.

Конфлікт вилився у протести сербів Косова, сутички з косоварами та блокування кордону. Протистояння було врегульовано за допомогою міжнародних посередників. Зокрема, було вирішено поставити на спірних контрольних пунктах представників EULEX.

Читайте також: Сепаратисти проти сепаратистів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.