У Кабміні кажуть, що Мунтіян порівнював ЄС із “Титаніком” як експерт, а не представник уряду

3 Липня 2013, 20:10

"Необхідно зазначити, що у цьому випадку він висловлював свою особисту точку зору, а не офіційну позицію уряду України, крім того, він був запрошений організаторами вищезгаданого заходу як експерт, що ніяким чином не порушує законодавство України…", – заявили у міністерстві.

"Позиція Мунтіяна не суперечить позиції Уряду України та полягає в тому, щоб не протиставляти ці два найбільш важливі для національної економіки України інтеграційні об'єднання, а знаходити оптимальну модель співпраці з ними", – додали у відомстві.

Як відомо, під час Петербурзького міжнародного економічного форуму Мунтіян порівняв ЄС із "Титаніком", заявивши наступне: "…запрошення України у Зону вільної торгівлі іх Євросоюзом у таких умовах, без участі у Митному союзі і ЄЕП, на мою думку – це запрошення на "Титанік". 

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і одержати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.

В той же час президент Віктор Янукович в телефонній розмові запевнив президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, що нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію.

Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.