У ЄС відреагували на 10-ту річницю війни РФ з Грузією

7 Серпня 2018, 12:53

Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією. Про це йдеться у заяві високого представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні до 10-ї річниці конфлікту між РФ та Грузією.

 

"На жаль, російська військова присутність як в Абхазії, так і в Південній Осетії продовжує порушувати міжнародне право і зобов'язання, взяті Росією відповідно до угоди від 12 серпня 2008 року за посередництва Євросоюзу", – йдеться у заяві.

 

 

Зокрема, ЄС знову підтвердив своє зобов'язання  брати участь у зусиллях зі стабілізації і врегулювання конфлікту в Грузії, зокрема, шляхом співголовування у Женевських дискусіях, у межах зусиль Спеціального представника ЄС та постійної присутності на місцях Місії спостерігачів ЄС.

 

Крім того, Євросоюз привітав пакет пропозицій "Крок до кращого майбутнього" уряду Грузії, який може допомогти громадянам, які проживають по обидва боки адміністративних кордонів, шляхом сприяння торгівлі, освіті та мобільності.

 

Наголошується, що за десять років Грузія зміцнила свої демократичні інститути і провела реформи в області верховенства закону.

 

"Грузія розвинула процвітаючу економіку і стала важливим напрямком прямих іноземних інвестицій і туризму. Зараз вона є моделлю демократичної стабільності в регіоні", – додається у заяві.

 

Нагадаємо, 14 червня Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій. 

 

Як повідомлялося, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.