"Ми очікуємо від української влади, що вони поважатимуть рішення суду (Європейського суду з прав людини)", – сказав він.
"У них є три місяці, щоб заявити свою позицію, чи будуть вони оскаржувати рішення. Я дуже сподіваюся, що у світлі українських зобов'язань, взятих владою, вони не будуть використовувати всі три місяці для того, щоб подати апеляцію, і я дуже сподіваюся, що вони будуть діяти за цими судовими рішеннями без зволікань", – наголосив Фюле.
На запитання, що значить "без зволікання", комісар відповів, що це "абсолютно точно – не чекати до кінця періоду трьох місяців, які є в української влади".
"Я сподіваюся, що вони діятимуть протягом кількох тижнів", – заявив Фюле.
Як відомо, в України є три місяці для подання апеляції – протягом цього часу рішення ЄСПЛ не вважається законним.
Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.
Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.
Проте європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.
На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.