НОВИНИ

  ▪   Євгенія Шидловська

Реакція євродепутатів на рішення ЄСПЛ: Україна має покласти край вибірковому правосуддю та негайно звільнити Тимошенко

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.

Німецький депутат, співголова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському парламенті Ребекка Гармс заявила, що рішення Євросуду з прав людини у справі Юлії Тимошенко дає Європейському Союзу додаткову мотивацію продовжувати домагатися звільнення екс-прем’єра і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань.

«Для Європейського Союзу це рішення дає свіжу мотивацію продовжувати домагатися звільнення Тимошенко і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань. Воно також свідчить про підтримку Пета Кокса і Алєксандра Квасьнєвського, які від імені ЄС ведуть перемовини з цього питання з українською владою», - відзначила  Гармс.

Депутат німецького Бундестагу від Партії зелених та речник з питань співробітництва з ЄС Віола фон Крамон також відзначила, що Юлія Тимошенко має бути звільнена після рішення Євросуду. «Україні рекомендують негайно виконати рішення суду. Тимошенко повинна бути звільненою. Це буде важливим кроком на шляху до ратифікації угоди про асоціацію», - заявила євродепутат.

Член комітету у закордонних справах Європейського Парламенту від Партії Зелених   Вернер Шульц  закликав владу України виконати свою обіцянку та звільнити Юлію Тимошенко на підставі рішення Європейського суду з прав людини.

"Я радий, що Європейський суд з прав людини чітко і беззастережно визнав і засудив політичну мотивацію кримінальних справ проти Юлії Тимошенко. Це великий успіх для Юлії Тимошенко і для громадян України. Уряд України тепер повинен дотримуватися своєї обіцянки. Єдиним прийнятним наслідком цього є негайне звільнення колишнього прем'єр-міністра", - цитує слова Вернера Шульца прес-служба групи "зелених" у європарламенті.

За його словами, президент Віктор Янукович повинен тепер показати свою велич та скасувати свою "політично мотивовану вендету проти свого суперника і тим самим розчистити шлях для більш тісних зв'язків між Україною та Європою, а також для підписання Угоди про асоціацію України з ЄС".

Президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс заявив, що «Євросуд наочно продемонстрував, що Юлія Тимошенко стала жертвою свавільного та вибіркового правосуддя, метою якого було ізолювати її від політичного життя».

Мартенс також  додав, що "ЄНП не підтримуватиме  підписання угоди про асоціацію з країною, яка не поважає основоположні принципи демократії та незалежного правосуддя. «Угода про асоціацію з Україною буде підписана у Вільнюсі в листопаді, тільки якщо українська влада виконує умови, висунуті Європейським союзом, в тому числі покладе край вибірковому правосуддю та негайно звільнить  Юлію Тимошенко», - заявив Мартенс.

Голова комітету Європарламенту з закордонних справ Елмар Брок сказав, що Юлія Тимошенко повинна бути негайно звільнена на підставі оголошеного сьогодні рішення Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України".

"Рішення Європейського суду з прав людини підтверджує, що суд над Тимошенко був політично вмотивованим. Тимошенко має бути звільнена негайно", - сказав Елмар  Брок.  

Євродепутат також  наголосив, що у своєму рішенні Європейський суд встановив "свавільне" рішення українського суду про арешт Юлії Тимошенко. "Рішення ілюструє необхідність для влади України припинити вибіркове правосуддя в якості попередньої умови для підписання угоди про асоціацію", - підкреслив  Брок.

Заступник голови Групи ХДС/ХСС у Європейському парламенті Міхаель Галер також  вважає, що українська влада має терміново звільнити Юлію Тимошенко.

«Європейський суд з прав людини засудив Україну через свавільний арешт і тримання під вартою. Тому я вимагаю в української влади звільнити Юлію Тимошенко. Вона повинна нарешті отримати невідкладне необхідне медичне лікування на волі», - заявив Галер.

Європарламентар також підкреслив, що «українське правосуддя порушило права Тимошенко у численних випадках».  «Суд прийшов до однозначного висновку: свавільний арешт і тримання під вартою, а також перешкоджання швидкому судовому розгляду питання позбавлення волі. Методи української влади, які порушують права людини, демонструють справжній характер політичного переслідування Тимошенко. Юлію Тимошенко необхідно негайно звільнити», - підкреслив  Галер.

Депутат Європарламенту від Литви Леонідас Донскіс заявив, що рішення Євросуду у справі Юлії Тимошенко – це дзвінок-попередження президентові Віктору Януковичу, а також політичній еліті України. «Це (рішення Євросуду – Ред.) погана новина для України. Це – дзвінок-попередження президентові Януковичу, а також політичній еліті країни. Так чи інакше, Тимошенко вийде на волю. Давайте подивимося фактам в очі: для влади краще звільнити її, а не чекати на санкції», - вважає Донскіс.

Як повідомлялось, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.  Суд одноголосно визнав, що було порушення пунктів 1,4,5 ст.5  Європейської конвенції з прав людини. Суд також встановив, що було порушення ст.18 конвенції (обмеження прав людини).  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.