НОВИНИ

Європейський експерт: У світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем

Зважаючи на рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Юлії Тимошенко, екс-прем’єр-міністра слід вважати політичним в’язнем. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила аналітик брюссельського Центру європейської політики Аманда Пол.

«В принципі, загальноприйнятого визначення поняття «політичний в’язень» не існує. Однак на загал під цим поняттям розуміють осіб, позбавлених волі через їхню політичну діяльність, і особливо тих, хто протистоїть урядові своєї країни чи критикує його. В жовтні 1012 року Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ), членом котрої є й Україна, першою серед усіх поважних міжурядових організацій світу прийняла конкретні критерії для визначення політичних в’язнів. У світлі рішення ЄСПЛ та цих критеріїв, Тимошенко дійсно є політичним в’язнем», – заявила вона.

За її словами, українська влада все ще має можливість «вчинити правильно» і звільнити Тимошенко.

«По-перше, Україна пообіцяла сприйняти рішення ЄСПЛ і тепер має дотримуватися слова, а по-друге, українське керівництво наразі співпрацює з Моніторинговою місією Європарламенту у складі колишнього президента ЄП Пета Кокса та екс-президента Польщі Александра Квасневського, покликаною покласти край вибірковому правосуддю в країні. Ставки дуже великі, але якщо в Києві зроблять відповідні кроки, ситуацію не пізно розвернути», – переконана експерт.

«Рішення додає олії у вогонь дискусій довкола підписання Угоди. Є два варіанти подій. Або Україна вживе необхідних заходів для цілковитого припинення практики вибіркового правосуддя, що відкриє дорогу до підписання Угоди – або не вживе, і Угода  залишиться на полиці, а відносини з Європою продовжать погіршуватись. Останній варіант був би програшним для обох сторін, а головне – для народу України», – наголосила Пол.

Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.