У Грузії затримали опозиціонерів, які хотіли ввести до країни російський спецназ

23 Червня 2011, 20:53

Як повідомили в МВС Грузії, департамент контррозвідки міністерства затримав організовану злочинну групу, деякі члени якої пов'язані з Грузинською партією.

Голова партії, екс-омбудсмен країни Созар Субарі, підтвердив, що в ніч на середу за «надуманими мотивами» був затриманий у власному будинку один з керівників політичної сили Леван Терашвілі. А у вівторок увечері – його брат – Кахабер Терашвілі разом із двома активістами партії.

Слідство ведеться за статтею 223 КК Грузії – створення незаконного збройного формування.

МВС Грузії стверджує, що під час опозиційних акцій протесту наприкінці травня колишній міністр оборони та один із лідерів грузинської партії Іраклій Окруашвілі й члени його найближчого оточення планували збройне повалення влади з допомогою російських військових, дислокованих у Південній Осетії.

Згідно зі свідченнями заарештованих соратників Окруашвілі, вони зустрічалися з екс-міністром в кінці квітня у Владикавказі (на території Росії) та отримали від нього докладні інструкції.

Зокрема, в самий розпал мітингів і демонстрацій у Тбілісі Окруашвілі за підтримки двохсот російських військовослужбовців нібито планував приїхати з Владикавказа в Цхінвалі і увійти на територію Грузії, де ця група планувала приєднатися до грузинських заколотників, і, скориставшись складною ситуацією в столиці, захопити Тбілісі.

Нагадаємо, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії. У той же день відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Пізніше Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії. Посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе заявив, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.

Влада Грузії розігнала акції протесту організовані в центрі Тбілісі опозицією. За словами Саакашвіли, перед розгоном лідери опозиції, втікаючи з місця мітингу на автомобілях, задавили двох людей.

26 травня МВС Грузії розповсюдило аудіозапис розмови одного з організаторів протестів Ніно Бурджанадзе зі своїм сином Анзором Біцадзе, під час якого йшлося про можливу підтримку спецназом ГРУ РФ, протестуючих грузинських опозиціонерів.

Позначки: