НОВИНИ

Росія підтягнула війська до кордонів Грузії

Посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе, стверджує, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії. Про це Катамадзе заявив в ефірі телеканалу ТВі.

«Останні події говорять самі за себе, є дуже серйозний зовнішній слід. Є інформація про те, що приведено у бойову готовність російські війська, які перебувають на окупованих територіях в Абхазії і Південній Осетії. Вони (війська - Ред.) підтягнуті до адміністративних кордонів всередині Грузії », - заявив посол.

«У цьому не було ніякої необхідності, тому що влада не збирається проводити які-небудь спеціальні операції ні в тому, ні в іншому регіоні» - наголосив пан Катамадзе.

Він також додав, що грузинська влада вже розіслала офіційні повідомлення про те, що не буде застосовувати силу ні проти окупаційних сил, ні проти де-факто влади Південної Осетії чи Абхазії.

Коментуючи заяву опозиційного лідера Ніно Бурджанадзе про те, що Російська Федерація не має ніякого відношення до організації акцій протесту в Грузії, пан Катамадзе сказав: «На превеликий жаль, факти, які є, свідчать про протилежне».

Як повідомлялось, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії.

Напередодні частина опозиції Грузії на чолі з організацією «Народні збори» дала президенту Михайлу Саакашвілі три дні на те, щоб прийняти рішення про відхід у відставку.

Представники радикальних опозиційних рухів мають намір добиватися виконання ультиматуму у президентській резиденції та інших державних установах.

Водночас, біля будівлі громадського телебачення Грузії, де проходила акція протесту грузинської опозиції, почалися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Після цього, Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії У офіційній заяві МЗС РФ наголосило, що «дії режиму Михайла Саакашвілі не можуть розцінюватися інакше, як перешкоджання реалізації населенням і політичними силами країни законних прав на свободу зборів і висловлювання думки».

Російське зовнішньополітичне відомство також висловило надію на те, що «Грузія почне виконувати зобов`язанням у сфері захисту прав людини в повному обсязі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.