НОВИНИ

МВС Грузії має інформацію про можливе втручання спецназу ГРУ РФ у події в Тбілісі

МВС Грузії розповсюдило аудіозапис розмови одного з лідерів опозиції Ніно Бурджанадзе зі своїм сином, під час якого згадувався спецназ ГРУ, який міг би втрутитися у ситуацію в Тбілісі.

За словами глави інформаційно-аналітичного департаменту МВС Грузії Шоти Утіашвілі, після розгону акції протесту в центрі Тбілісі затримано 90 осіб. Їм усім обрано запобіжний захід попереднє ув'язнення терміном на 2 місяці. Також нині розслідується кримінальна справа, порушена за фактом загибелі двох людей на мітингу.

За версією грузинської міліції, смерть цих людей спричинена поспішною втечею керівників протестів. Зокрема, «почт лідерів радикальної опозиції збив їх з ніг і затоптав».

МВС також розповсюдило аудіозапис розмови Ніно Бурджанадзе зі своїм сином Анзором Біцадзе, де вони досить детально обговорюють плани повалення влади в Грузії.

На питання Бурджанадзе, чи буде, у разі чого, Коджорский батальйон спеціального призначення стріляти в мітингувальників, Анзор Бурджанадзе відповів: «Першу атаку ми відіб'ємо, а далі нехай розмовляють зі спецназом ГРУ».

Мати і син також вели розмову про те, скільки людей підтримує проросійську орієнтацію, і на кого з них вони можуть розраховувати.

За офіційною інформацією МВС Грузії, загалом, після розгону акції протесту, госпіталізовано 37 осіб: 8 поліцейських та 28 цивільних особи, серед яких є журналісти.

Як повідомлялось, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії. У той же день поблизу будівлі громадського телебачення Грузії, де проходила акція протесту грузинської опозиції, відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Пізніше Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії. Зокрема, МЗС РФ наголосило, що «дії режиму Михайла Саакашвілі не можуть розцінюватися інакше, як перешкоджання реалізації населенням і політичними силами країни законних прав на свободу зборів і висловлювання думки».

Водночас, посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе заявив, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.