У Білорусі офіційно визнали смерть арештованого під час протестів

13 Серпня 2020, 10:54

У білоруському Гомелі помер заарештований 25-річний чоловік. Про це повідомив начальник відділу інформації і зв'язку з громадськістю центрального апарату Слідчого комітету Сєргєй Кабаковіч у БЕЛТА в середу, 12 серпня.

 

Попередньо встановлено, що увечері 9 серпня гомельчанин був затриманий співробітниками міліції за «активну участь в несанкціонованому масовому заході». Постановою суду його було притягнуто до адміністративної відповідальності та арештовано на 10 діб.

 

Чоловіка направили до місця відбування покарання, де у нього різко погіршилося самопочуття. Гомельчанина доставили до лікарні, де він помер.

 

Повідомляється, що під час огляду видимих ​​тілесних ушкоджень, які могли б стати причиною смерті, не виявлено. Для встановлення точної причини смерті слідчі призначили експертизу.

 

За даними видання Tut.by, помер 25-річний Аляксандр Віхор. Його мати Святлана Віхор каже, що її син політикою не цікавився і їхав до дівчини у день виборів 9 серпня, коли його затримала міліція. Повідомляється, що в Аляксандра була тахікардія. Жінці розповіли, що чоловіку стало зле і він почав себе «неадекватно поводити». Лікарі повідомили, що в Аляксандра був набряк головного мозку. До моргу родину не пустили.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска – 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести, які продовжилися і наступного дня. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника  в результаті вибуху в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня – понад тисячу. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України. Згодом стало відомо, в Мінську силовики затримали двох українців – волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.