У Білорусі назвали можливі причини заборони у в’їзді українським правозахисникам

22 Квітня 2011, 19:27

З його слів, недопущені в Білорусь правозахисники не мали відповідних документів.

Зокрема, серед таких осіб він назвав активіста всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фонд регіональних ініціатив» Максима Кицюка.

«Люди, які називають себе правозахисниками, – так кожен, котрого не пускають, може назвати себе правозахисником. Той самий Кицюк взагалі говорив, що в нього мама у Верховній Раді. Тому тут всім погано буде, якось не правозахисно», – додав він.

З його слів, недопущення в Білорусь 3 людей (Кицюка, заступника голови «Фонду регіональних ініціатив» Михайла Каменєва, а також правозахисниці Марини Цапок) не є проблемою.

«Та немає в нас проблем із в'їздом громадян України та Росії в Білорусь. Поцікавтеся, скільки громадян Білорусі не пускають за кордон. Я вважаю, у цьому разі тема надумана», – зазначив він.

Зі слів Тищенка, те, що не всіх приїжджих пропускають через кордон, є нормальною практикою в Польщі, Литві, Білорусі, Росії, Латвії та Україні.

«Практика непропуску громадян інших держав на територію тієї самої Білорусі або України – вона є, але, крім них, ніхто цього не політизує, а це все зі сфери самопіару, я б сказав не найсвітлішого», – сказав він.

Зі слів Тищенка, цю тему порушують лише через бажання непропущених через кордон людей привернути до себе увагу.

«Це тактика поведінки цієї групи – здійняти ажіотаж, я знаю. У них елементарно проста практика – приїхали, нарвалися і потім, як віяло, розпустили прес-реліз», – додав Тищенко.

При цьому він порадив їм очікувати на офіційну відповідь із Міністерства закордонних справ або правоохоронних органів Білорусі щодо причин недопуску в цю країну.

Нагадаємо, 21 квітня в Білорусь не допустили Каменєва, у ніч на 20 квітня – Цапок, а в ніч на 9 березня із країни депортували Кицюка.

Міністерство закордонних справ України передало ноту посольству Республіки Білорусь із проханням надати інформацію щодо мотивації таких дій білоруської сторони.

МЗС також висловило надію, що інформація про «чорні списки» (перелік нев'їзних громадян України в Білорусь) не відповідає дійсності.