У Ахметова заявили, що вугілля із шахт окупованого Донбасу продають через Росію до Туреччини

28 Липня 2017, 23:23

Вугілля із шахт, які залишилися на окупованому терористами Донбасі та належали раніше енергетичній компанії ДТЕК, ймовірно, продається через Росію до Туреччини. Про це в інтерв'ю Громадському розповів керівник Антикризового штабу ДТЕК Денис Діденко.

За його словами, є інформація у відкритих джерелах, яка свідчить про те, що з березня 2017 року, тобто з моменту «націоналізації» керівниками терористичних «республік» українських підприємств, різко збільшилася кількість суден з вугіллям класу А (Антрацит), які виходять з порту Ростова-на-Дону.

«Ось ми бачимо, що у лютому було 12 суден, у березні вже 39 суден, у квітні – 55 суден, у травні – 57, червні – 58 суден. Такий різкий розрив через те, що з'явився на ринку новий ресурс і з'явися доступ до нього, і з'явилася необхідність його реалізовувати. Росія, окрім власного споживання, може забезпечити тепер його транспортування до інших ринків», – сказав Діденко.

Читайте також: Тука назвав олігарха, який контролює більшість підприємств на окупованому Донбасі

За словами керівника антикризового штабу ДТЕК, є формула, за якою можна вирахувати, звідки саме привезене вугілля класу А (Антрацит), бо вугілля з окупованої частини Донбасу має особливий склад, а саме вміст сірку у ньому 1,5-2%, що набагато більше, ніж в іншому вугіллі цього ж класу. Керівництво ДТЕК звернулося через Державну фіскальну службу до Федеральної митної служби Росії, щоб отримати пояснення звідки їде вугілля та чиє воно. А також звернулося із запитом до фірми у Туреччині, яка отримує вугілля класу «А» ймовірно з окупованої території Донбасу через порт Ростов. Звернулися також і до посольства України в Туреччині та Міненерго.

«Надіслали лист нашому Міністерству енергетики та вугільної промисловості, щоб вони разом опрацювали це питання разом із Міністерством зовнішніх справ. І там, наскільки мені відомо, працюють над підготовкою дипломатичної ноти, щоб направити її до дипломатичних представництв України в країнах присутності. Попросили їх не купувати і не зв'язуватися з тими потенційними продавцями, хто буде пропонувати це вугілля, навіть і за нижчу ціну», – сказав він.

Також керівник антикризового штабу ДТЕК запевняє, що на даний момент вугілля з шахт, які залишилися на окупованих територіях, не йде на підконтрольну Україні територію, та ДТЕК не керує більше тими шахтами взагалі.

Читайте також: Чи є життя без антрациту

Як повідомлялося, ДТЕК 15 березня заявив про втрату контролю над усіма своїми підприємствами на окупованих територіях. Мова йде про ПрАТ ДТЕК «Шахта Комсомолець Донбасу», ТОВ Моспинське ВПП, ПрАТ ДТЕК «ПЕМ-Енерговугілля», ТОВ ДТЕК «Східенерго» (ВП Зуївська ТЕС), ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго», ТОВ  «Техремпоставка», ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит», ТОВ ДТЕК «Ровенькиантрацит», ТОВ «Електроналадка», ТОВ ДТЕК «Високовольтні мережі» і ТОВ ДТЕК «Сервіс». ДТЕК направила до Національної поліції заяви про скоєння злочинів.

Як відомо, ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи СКМ Ріната Ахметова.