НОВИНИ

У Ахметова заявили про втрату контролю над усіма підприємствами на окупованому Донбасі

Напередодні туди прийшли невідомі з вимогою перереєструвати підприємства, а також почали інвентаризацію і опис майна.

Металургійна група "Метінвест" заявляє про втрату контролю над усіма своїми підприємствами на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

"Унаслідок вимог керівництва невизнаних республік про необхідність перереєстрації підприємств, що знаходяться в так званих "ДНР" та "ЛНР", група "Метінвест" заявляє про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на неконтрольованих Україною територіях", - повідомили в прес-службі групи.

Як уточнюють в "Метінвесті", напередодні на підприємства групи (ПрАТ "Єнакіївський металургійний завод", ПАТ "Макіївський металургійний завод", ПАТ "Єнакіївський коксохімпром", ПрАТ "Харцизький трубний завод", ПАТ "Комсомольське рудоуправління", ПрАТ "Краснодонвугілля", ПрАТ "Донецьккокс" і ТОВ "Метален") прийшли невідомі люди з вимогою перереєструвати підприємства в юрисдикції невизнаних республік, а також почали інвентаризацію і опис майна.

Читайте також: Денис Казанський: Москва давно підготувала план «віджиму» підприємств на Донбасі

"У разі непокори вони погрожували працівникам підприємств фізичною розправою. Так як група "Метінвест" не може піддавати працвників ризику і порушувати законодавство України, компанія вважає за неможливе продовжувати якусь господарську діяльність на цих підприємствах", - йдеться в заяві групи.

Як відзначають в прес-службі, працівникам усіх підприємств буде запропоновано працевлаштування на підприємствах "Метінвесту", розташованих на контрольованій території України: в Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі.

"Для захисту своїх прав в даному питанні група" Метінвест "буде звертатися як до державних органів України, так і в міжнародні організації", - резюмували в прес-службі групи.

Згодом з’явилося повідомлення групи СКМ, згідно з яким із 15 березня 2017 році група припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на окупованому Донбасі.

У гірничо-металургійному секторі (Метінвест): ПрАТ Єнакіївський металургійний завод (включаючи його Макіївська філія - ПрАТ Макіївський металургійний завод), ПрАТ Єнакіївський коксохімпром, ПрАТ Харцизький трубний завод, ПрАТ Комсомольське рудоуправління, ПрАТ Краснодонвугілля, ПрАТ Донецьккокс, спільне українсько-швейцарське підприємство ТОВ Метален.

В енергетичному секторі (ДТЕК): ПрАТ ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу, ТОВ Моспинське ВПП, ПрАТ ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля, ТОВ ДТЕК Східенерго (ВП Зуївська ТЕС), ПАТ ДТЕК Донецькобленерго, ТОВ  Техремпоставка , ТОВ ДТЕК Свердловантрацит , ТОВ ДТЕК Ровенькиантрацит, ТОВ Електроналадка, ТОВ ДТЕК Високовольтні мережі і ТОВ ДТЕК Сервіс.

У секторі нерухомості (ЕСТА): БЦ Пушкінський, БЦ 7-я лінія.

У промислово-сировинному секторі (UMG): Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат.

«Відсьогодні ми втратили можливість забезпечувати роботу наших активів на НКТ в рамках правового поля України. Ми змушені прийняти рішення про припинення своєї діяльності в тимчасово неконтрольованих українською владою окремих районах Донецької і Луганської областей», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше  самопроголошені "ДНР"/"ЛНР" зажадали перереєстрації українських підприємств і сплати ними податків, і заявили про введення з 1 березня зовнішнього управління на близько 40 підприємствах. Також проросійські терористи з ОРДіЛО висунули вимогу здійснити візит так званого «МНС і громадських організацій» на українські підприємства на підконтрольних Києву територіях. 

Про те, що терористи зібралися провести "націоналізацію", йшлося у заяві ватажків ОРДіЛО щодо блокади залізниці на Донбасі. 

Як повідомлялося, на початку березня найбільший приватний український енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» через транспортну блокаду зупинив майже всі вугільні шахти на окупованому Донбасі. Крім того, 23 лютого на Донеччині зупинила роботу Миронівська ТЕС. 20 лютого Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», які розташовані на окупованій території, зупинили виробництво, а 14 лютого через блокаду залізниці зупинив роботу Алчевський металургійний комбінат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.