У 2015 році на боротьбу зі СНІДом знадобиться $22 млрд

10 Червня 2011, 19:08

Науковці обнадіюють, що зупинити поширення ВІЛ/СНІДу можна. Так, нещодавні дослідження продемонстрували ліки, які одночасно можуть лікувати і зупиняти передачу вірусу. Однак реалізація такої програми може тривати не один рік і коштувати дорого.

За даними нещодавно опублікованого звіту в медичному виданні Lancet, науковцям вдалося підібрати комбінацію прийомів лікування й запобігання, яка, втім, іще не передбачає лікування всіх, зокрема інфікованих, у яких симптоми ще не проявляються. При цьому це принесе значно кращий результат за не набагато більші гроші.

Найдорожче – $22 млрд – така програма коштуватиме 2015 ро­ку, а потім її вартість почне знижуватися. Видання відзначає, що більшість додаткових витрат компенсується заощадженнями на лікуванні тих, хто міг би заразитися, а це 12 млн людей, якщо учені справді порахували все правильно.

Видання відзначає, що витрати в розмірі $500 на людину щороку були б значно вигіднішими суто з економічної точки зору; хоча спонсорам все одно доведеться порівняти переваги від збільшення фінансової допомоги на боротьбу зі СНІДом з іншими справами, які теж варті фінансування – наприклад, боротьбою з малярією.

На сьогодні у світі нараховується 34 млн ВІЛ-інфікованихлюдей.

Детальніше читайте у статті "Ера СНІДу закінчиться?" у №23 Тижня

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у зверненні до Генеральної асамблеї ООН заявив, що Україна поліпшила своє становище в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД, опустившись з першого місця на четверте в Східноєвропейському регіоні за темпами поширення інфекції.