"Сьогодні очевидно, що якщо б Україна раніше вступила до НАТО, то така агресія була б у принципі неможливою", – заявила Тимошенко.
Вона додала, що Україна має стати "повноправною частиною західного демократичного співтовариства – це буде надійним захистом від російського агресора".
"Тому ми саме зараз мусимо стати частиною Об’єднаної Європи, підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Ми почнемо процес інтеграції в структури безпеки демократичного світу, щоб раз і назавжди захистити себе від військових загроз Росії. Сьогодні наша спільна команда зараз веде цю роботу з лідерами світу", – зазначила вона.
Я хочу вам твердо сказати: я не вірю, що Росія переступить цю межу, а якщо переступить, то точно програє", – наголосила Тимошенко.
"Росія не піде на збройну війну з усім світом, і тому сьогодні іде не війна зброї, а війна нервів та інтелекту. Ми мусимо виграти цю війну, і ми її виграємо", – зазначила вона.
Вона також заклиликає українців "ні за яких обставин не підтримувати фальшиві мітинги в східних регіонах та в Криму, не приходьте на них, бо це сьогодні зброя агресора".
Вона нагадала, що "агресори використовують для дестабілізації та захоплення України фальшиві мітинги в східних регіонах і Криму, які, до речі, організовуються та управляються спецслужбами Російської Федерації".
Вона додала, що усі державні інститути діють за планами, які вчора були затверджені на засіданні Ради національної безпеки та оборони. Збройні Сили України приведені у повну бойову готовність та готові дати відсіч військовій агресії. Їх бойовий та моральний дух дуже високий.
Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.
Між тим, член Ради з прав людини при президентові РФ, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.
Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.
2 березня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій закликала Путіна не вводити війська в Україну.
НАТО після засідання, присвяченого ситуації в Україні, засудило посилення військових дій Росії в Криму та висловило велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації РФ про використання збройних сил Росії на території України.
Згодом, як стало відомо, після розмови з канцлером Німеччини Анґелою Меркель Путін погодився створити групу з розслідування ситуації в Криму під егідою ОБСЄ.
Між тим, держсекретар США Джон Керрі повідомив, що вилітає в Україну для проведення переговорів.