НОВИНИ

Турчинов: РНБО вирішила привести Збройні сили у повну бойову готовність

Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність. Про це заявив в.о. президента Олександр Турчинов під час брифінгу після засідання РНБО.

"Також ухвалено рішення про посилення охорони електростанцій та інших важливих об'єктів інфраструктури", - заявив Турчинов.

Крім того РНБО, за його словами, розробило "детальний план дій на випадок прямої військової агресії з боку РФ".

Разом з тим Турчинов звернувся із закликом до українців "забути, хто лівий хто правий, забути про чвари".

"Ми всі українці, ми маємо об'єднатися  навколо держави, уникати провокацій, зберігати віру і упевненість у наше майбутнє".

Міністр оборони України Ігор Тенюх додав, що наразі Збройні сили приводяться у "вищі ступені готовності".

"Моральний дух високий, обстановка, яка склалася у Севастополі, привела до послаблення блокування. такі перемовини завтра можуть привести до нормалізації обстановки як у Криму, так і в цілому.  Чутки про те, що БТРи нібито вже у Запоріжжі, нібито йдуть на Київ - безпідставні", - зауважив він.

Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

Нагадаємо, Владімір Путін вніс звернення до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації про введення військ в Україну.

Раніше Рада Держдуми РФ закликала Владіміра Путіна захистити мешканців Криму від "свавілля і насильства".

Між тим, член Ради з прав людини (РПЛ) при президентові Російської Федерації, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.

Згодом прес-служба українського парламенту повідомила про засідання Верховної Ради, яке має відбутися у неділю, 2 березня.

Водночас, віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський припустив, що депутати можуть вирішити питання щодовведення в Україні надзвичайного чи воєнного стану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.