НОВИНИ

У російській Раді з прав людини пояснили, що рішення про інтервенцію приймали на основі "неправдивих повідомлень"

Постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження. Про це заявляє член Ради з прав людини (РПЛ) при президентові Російської Федерації, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров.

"Щойно я ознайомився із заявою сьогоднішньою пані Матвієнко, головою Ради Федерації Російської Федерації, яка заявила, що в Криму є жертви серед росіян. Це було однією з підстав сьогоднішнього голосування. Мені вдалося 10 хвилин тому зв'язатися нарешті з Генеральним консулом Росії В'ячеславом Світличним і з'ясувати ситуацію про те, чи дійсно є жертви саме серед росіян. Він заявив, що ніяких жертв серед росіян не було, а нічна сутичка, про яку пише Верховна Рада Криму, складалася з кількох пострілів у повітря, тобто це було якесь невелике силове протистояння в МВС, але ніяких жертв, ні про які реальні великомасштабні події мови йти не може", - заявив Юров.

При цьому Юров, який також представляє міжнародну групу правозахисників щодо ситуації в Україні, висловив "особисту думку, що ситуація в Криму є абсолютно стабільною і ніякої причини для введення будь-яких військ немає".

"Я вважаю, що сили правопорядку повністю контролюють ситуацію, і ніякої необхідності для зовнішніх військ взагалі немає", - підкреслив він.

Як відомо, раніше Матвієнко заявила, що при спробі штурму МВС Криму нібито були потерпілі, а в автономії начебто є жертви і серед росіян.

"При спробах захоплення будівлі МВС у Криму були потерпілі, є жертви, йде залякування, йдуть погрози, і люди просто, природно, в цій ситуації висловлюють серйозну тривогу за своє життя, за безпеку свою і своїх сімей. І це змусило уряд Криму звернутися за допомогою до Росії", - заявила вона після екстреного засідання Ради Федерації .

При цьому на заяву, що в Криму не було вбито жодного росіянина, вона відповіла, що "це не відповідає дійсності".

"Є жертви, зокрема і серед росіян", - переконувала Матвієнко.

Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

Нагадаємо, Владімір Путін вніс звернення до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації про введення військ в Україну.

Раніше Рада Держдуми РФ закликала Владіміра Путіна захистити мешканців Криму від "свавілля і насильства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.