Туск попередив економічних мігрантів, що їм не варто приїжджати до Європи

3 Березня 2016, 14:20

Президент Європейської ради, Дональд Туск, попередив біженців, які мають економічні мотиви міграції, не приїжджати до Європи.

Дану заяву високопосадовець зробив після переговорів щодо кризи біженців із прем'єр-міністром Греції, Алексісом Ципрасом.

«Я хочу звернутися до всіх потенційних нелегальних мігрантів, які мають економічні мотиви свого переміщення, де б ви не знаходилися: не приїжджайте до Європи. Не вірте контрабандистам. Не варто ризикувати своїм життям і своїми грошима. Це все даремно», – заявив Туск під час прес-конференції в Афінах.

«Греція або будь-яка інша європейська країна не перестане бути країною, відкритою для внутрішнього європейського переміщення. Шенгенські правила знову вступлять в силу», – додав він.

«Виключення Греції з Шенгену не покладе кінець міграційній кризі, ні є засобом в боротьбі із нею. Греція входить в Шенгенську зону, зону євро та Європейського Союзу, і буде залишатися в ній», – наголосив Туск.

Туск перебуває в Афінах в рамках регіонального турне у зв’язку із пошуком вирішення міграційної кризи. Він також побував у Словенії, а пізніше в четвер, 3 березня, він зустрінеться з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу в Анкарі, де Туск закликатиме Туреччину надавати більшу допомогу в скороченні напливу мігрантів до Європи через Грецію.

Туск прибуде до Стамбула для переговорів з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом 4 березня. Наступного ж тижня має відбутися самміт ЄС за участі Туреччини в Брюсселі, де міграційна криза буде головною темою.

Нагадаємо, 29 лютого македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією. Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії. Того ж дня в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у свою чергу відреагувала на заяву грецького уряду, звернувшись із закликом до європейських країн не закривати свої кордони. На думку лідера ФРН, закриття кордону залишить Грецію один на один з мігрантами, що занурить країну в хаос.

3 березня мігранти заблокували залізничну колію на грецько-македонському кордоні.