«Турецька сторона висловила готовність задіяти придбані України бурові платформи для освоєння турецького сектора шельфу Чорного моря на умовах підряду на бурові роботи або довгострокової оренди», – зазначив учасник комісії.
За його словами, українська сторона подякувала Туреччині за допомогу в проведенні через протоки Босфор і Дарданелли бурової платформи «Петро Годованець», придбаної НАК «Нафтогаз Україна».
Прибуття в Україну «Петра Годованця», призначеного для видобутку газу на шельфі Чорного моря, очікується 10 травня. Також українська сторона висловила вдячність турецьким фахівцям за допомогу при монтажі установки в порту Гіресун.
Турецька частина комісії підтвердила безперешкодність пропуску в акваторію Чорного моря другої з придбаних Україною самопідйомної бурової установки. Її прихід з верфі в Сингапурі запланований на друге півріччя цього року.
Нагадаємо, в Києві розпочалися переговори між Україною і Туреччиною з організації нових маршрутів поставок в Україну природного газу.
Як повідомлялося раніше, в 2011 році бурову вишку придбали в компанії Highway Investment Processing LLP, як установили ЗМІ з переплатою в 150 мільйонів доларів, за яку сплатили $400 млн.
Пізніше «Українська правда» повідомляла, що кошти за цю вишку було перераховано на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka.
Цей же банк виявився пов'язаний з укаїнським акціонерами «РосУкрЕнерго», яких ще в політиці прийнято називати «групою Льовочкіна-Фірташа».
Третім учасником цією групи є Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості, який безпосередньо відповідав за придбання цієї бурової установки у фірми Highway Investment Processing LLP.
Сам Бойко вважає оприлюднену інформацію замовною і заявляє, що «це все інсинуації, і ми будемо продовжувати цю роботу, освоювати Чорноморський шельф».