Наземну операцію в Сирії необхідно проводити, як і авіаудари, спільними зусиллями коаліції. За такий розвиток подій виступають Туреччина, Саудівська Аравія та кілька європейських союзників. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.
Однак, за його словами, попри наявність бажання цих країн, досі немає консенсусу в коаліції, а також та не було серйозної дискусії щодо стратегії такої військової операції.
«Декілька країн, як-то ми, Саудівська Аравія та ще деякі країни Західної Європи заявили, що проведення наземної операції – необхідне… Але очікувати цього лише від Саудівської Аравії, Туреччини та Катару – неправильно і нереалістично», – зазначив керівник зовнішньополітичного відомства країни.
«Якщо така операція й відбудеться, то її слід проводити спільно, так само як і авіаудари (коаліції)», – наголосив Чавушоглу. За його словами, коаліція ще не проводила серйозного обговорення питання наземної операції. Як стверджує міністр, в коаліції є й противники операції, а також країни, які не мають наміру брати в ній участь, але висловлювали побажання, щоб це зробила Туреччина або якась інша країна.
Нагадаємо, нещодавно за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.
10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.
Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.
15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.
У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.