Тупицький відмовився йти у відставку і публічно попросив у Зеленського про зустріч

30 Жовтня 2020, 14:26

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.

 

«Я дав присягу народу України, тому питання таке. Йдеться ж про інше, йдеться про скасування усього складу Конституційного суду. Таке питання поки не виникало. Якщо буде такий ультиматум, я вас запрошу, і ми обговоримо. Судді КС сядуть тут поруч, і ми обговоримо питання, що я не так роблю, чи порушую я присягу, а на вимогу тієї чи іншої особи, давши присягу народу України, я не збираюся цього робити», – сказав Тупицький.

 

Він зазначив, що особисто не чув вимоги щодо відставки голови КС, а якщо така вимога є, то вона має бути мотивована. І лише тоді в КС збере спеціальне засідання, на якому вирішуватиметься, чи дійсно проблема є саме у голові КСУ.

 

Тупицький також заявив, що обурений, що Президент Володимир Зеленський не зустрівся з ним на його прохання у четвер і не запросив на позачергове засідання РНБО.

 

"Учора було засідання РНБО. Нікого не дивує, що там був присутній голова НАЗК, хоча він не входить до складу РНБО. Чому тоді не запросили голову конституційного суду?",- сказав Тупицький.

 

Також він звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням про зустріч.

 

Нагадаємо, раніше Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті щодо суспільної довіри до конституційного судочинства є ознаки конституційного перевороту в Україні. 

 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України  – за поданням 47 народних депутатів – визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

Згодом Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки.

 

29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ.

 

30 жовтня під Конституційним судом України відбулася акція протесту.

читати ще

показати ще