Тука назвав загрози у разі зупинки викачування води з шахт Донбасу

6 Червня 2018, 08:47

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що якщо з підтоплених шахт Донбасу не викачуватимуть воду, це може призвести до підтоплення територій, просідання ґрунтів та отруєння води.  Про це йдеться в ефірі "Громадського".

 

"По-перше, це підйом ґрунтових вод. Це підтоплення території. Тобто житлові будинки, вулиці, присадибні ділянки можуть опинитися під водою", – зауважив він.

 

За його словами, другою небезпекою є можливість просідання ґрунтів, яка призведе до руйнації фундаментів і відповідно – руйнації інфраструктури.

 

"І третій сегмент цього неприємного небезпечного кола – потрапляння забруднених шахтних вод. Всі шахтні води надзвичайно забрудненні хімічними речовинами. Потрапляння цих вод в ті річки і озера, з яких здійснюються водозабір для використання в якості питних вод", – наголосив заступник міністра. 

 

Нагадаємо, 19 квітня Тука заявив, що затоплення бойовиками шахти "Юнком" може призвести до забруднення Азовського моря.

 

Раніше поблизу окупованого міста Єнакієве незаконні збройні формування вирішили затопити шахту "Юнком", де раніше проводилися ядерні випробування. Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух.