НОВИНИ

Держдеп США стурбований інформаціією про наміри бойовиків затопити "ядерну" шахту на Донбасі

За інформацією Спеціальної спостережної місії ОБСЄ, робітники шахти Юнком попередили, що деякі насоси на шахті планують відключити приблизно 14 квітня, після чого шахту планують поступово затопити.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух. Про це написала речник Держдепу Хізер Ноєрт у Twitter. 

 

Варто зазначити, що мова йде про шахту "Юнком", де у 1979 році було проведено ядерне випробування на глибині 903 м між вугільними пластами для зниження напруги та підвищення безпеки.

 

"Плани, керованих Росією сил, затопити покинуту шахту "Юнком" - місце проведення ядерного випробування в 1979 році, може становити загрозу для постачання питної води для тисяч українців на контрольованій Росією території східної України. Ми закликаємо Росію та керовані нею сили діяти відповідально", - заявила Ноєрт.

 

За інформацією Спеціальної спостережної місії ОБСЄ, робітники шахти Юнком попередили, що деякі насоси на шахті планують відключити приблизно 14 квітня, після чого шахту буде поступово затоплено. Шахта знаходиться на неконтрольованій урядом території.

 

Окрім цього, заступник головного інженера шахти проінформував ОБСЄ, що теперішній стан капсули невідомий і важко спрогнозувати, яким чином затоплення та зміна тиску вплине на її цілісність.

 

Нагадаємо, раніше в ОБСЄ неодноразово наголошували, що обстріли Донецької фільтрувальної станції загрожують екологічною катастрофою.