НОВИНИ

В ОРДО бойовики вирішили затопити радіоактивну шахту

За словами Казанського, місцеві жителі виступали проти.

Поблизу окупованого міста Єнакієве незаконні збройні формування вирішили затопити шахту "Юнком", де раніше проводилися ядерні випробування. Про це в понеділок, 16 квітня, повідомив журналіст і блогер Денис Казанський.

 

"ДНРівци затоплюють шахту "Юнком" в Єнакієвому, де проводилися ядерні випробування. При Україні шахта стояла на вічній сухої консервації, і жодному уряду не спало на думку її затопити, а "патріоти Донбасу" вирішили не витрачатися на водовідлив", – наголосив Казанський і додав, що затоплення почалося 14 квітня.

 

За його словами, місцеві жителі виступали проти.

 

"Тепер важко навіть приблизно сказати, що буде, якщо вода розмиє радіоактивні породи. Сепаратисти розповідають, що на ремонт обладнання, щоб відкачувати воду, потрібно витратити 600 млн рублів. Цих грошей "визволителі" для жителів Донбасу не знайшли", – додав він.

 

Варто зазначити, що мова йде про шахту "Юнком", де у 1979 році було проведено ядерне випробування на глибині 903 м між вугільними пластами для зниження напруги та підвищення безпеки.

 

Як повідомлялося, Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.