НОВИНИ

Тука заявив, що затоплення бойовиками шахти "Юнком" може спричинити забруднення Азовського моря

За словами заступника глави МінТОТ, без проведення комплексного обстеження, прогнозування наслідків затоплення шахти "Юнком" неможливе.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука повідомив, що затоплення бойовиками шахти "Юнком" може призвести до забруднення Азовського моря. Про це він у четвер, 19 квітня, написав на своїй сторінці в Facebook.

 

"Висока ймовірність того, що після підняття рівня шахтних вод, відбудеться забруднення річки Булавин і далі і Азовське море. Висока вірогідність масових підтоплень на окупованій території Донецької області з можливими негативними наслідками для територій, які контролюються урядом України", – наголосив він.

 

Водночас Тука заявив, що відбулась нарада щодо ймовірних загроз від затоплення шахти "Юнком", про яке оголосила так звана "ДНР".

 

За його словами, реальною ситуацією з радіаційною безпекою на об'єкті "Кліваж" сьогодні не володіє ніхто.

 

"З моменту окупації "влада ДНР" не дає згоди на обстеження об'єкту міжнародними фаховими організаціями". – наголосив заступник глави МінТОТ.

 

Крім того, він додав, що без проведення комплексного обстеження, прогнозування наслідків затоплення шахти "Юнком" неможливе.

 

Нагадаємо, поблизу окупованого міста Єнакієве незаконні збройні формування вирішили затопити шахту "Юнком", де раніше проводилися ядерні випробування. Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух.